Який латеральний доступ для субакроміальної ін’єкції?

Бічний підхід до введення голки: Введіть голку нижче латеральної межі акроміона та вище головки плечової кістки. Задній підхід до введення голки: введіть голку на 2–3 см нижче задньолатерального кута акроміона та спрямуйте її спереду в бік коракоїдного відростка, спрямовуючи вгору під кутом 10°.

Лікувальна ін'єкція суглоба забезпечує полегшення болю та функціональне покращення при симптоматичному субакроміальному синдромі удару, розладах ротаторної манжети та адгезивному капсуліті. Це досягається шляхом доставки кортикостероїду або до субакроміальної бурси, або до ротаторної манжети.

Задній підхід Голку (рисунок 1) слід ввести на 2-3 см нижче задньолатерального кута акроміона і направити наперед у напрямку коракоїдного відростка.. Як і під час будь-якої іншої ін’єкції, аспірацію слід зробити, щоб переконатися, що голка не була введена в кровоносну судину.

Передній підхід: Голку вводять медіально від головки плечової кістки, латеральніше клювовидного відростка на 1 см і направляють назад під невеликим верхнім і латеральним кутом.. Знову ж таки, голка 18 калібру повинна повністю ввійти в суглоб, і ін’єкція не матиме опору.

Передньолатеральний (акроміальний) доступ (Макензі) може бути використаний для різноманітного лікування проксимальних переломів плечової кістки. Особливо корисний для закріплення та остеосинтезу переломів великої горбистості. Також рекомендується для малоінвазивного остеосинтезу пластини (MIPO).