Який механізм метаболізму етанолу?
Етанол метаболізується в основному алкогольдегідрогеназа (АДГ) для утворення ацетальдегіду. При високому рівні споживання етанолу цитохром Р450
(CYP2E1) бере участь у метаболізмі етанолу до ацетальдегіду. Каталаза (CAT) метаболізує ~60% етанолу в мозку, де не вистачає фізіологічно активного АДГ.
В організмі етанол головним чином впливає на центральну нервову систему, діючи як депресант і викликаючи седативний ефект, розслаблення та зниження тривоги. Повний перелік механізмів залишається предметом дослідження, але було показано, що етанол впливає на ліганд-контрольовані іонні канали, зокрема на рецептор GABAA.
Біохімічний процес включає попередня обробка для вивільнення геміцелюлозних цукрів з подальшим гідролізом для розщеплення целюлози на цукри. Цукор ферментується в етанол, а лігнін відновлюється та використовується для виробництва енергії для забезпечення процесу.
харчування. Метаболізм алкоголю є вищим у ситому стані порівняно з голодуванням, оскільки рівень АДГ вищий, і здатність човникові механізми підкладки (див. нижче), щоб транспортувати відновлювальні еквіваленти в мітохондрії. Їжа також може посилити кровообіг печінки.
Вивчення метаболізму етанолу в основному зосереджено на печінці та її зв'язку з патологією печінки. Дієтичний етанол спочатку швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту зі швидкістю всмоктування, яка, здається, залежить від швидкості випорожнення шлунка (Holt, 1981; Cortot et al., 1986).
Більша частина етанолу в організмі розщеплюється в печінці ферментом алкогольдегідрогеназою (АДГ), який перетворює етанол на токсичну сполуку під назвою ацетальдегід (CH3CHO), відомий канцероген.