Який механізм синтезу аміаку?
Аміак синтезують промисловим шляхом
, які передбачають реакція молекули азоту з трьома молекулами водню над шаром срібного каталізатора. Реакція відбувається при високих тисках і відносно низьких температурах, щоб максимізувати вихід аміаку до 15-20%.
Аміак виробляється реакція між газоподібним азотом і газоподібним воднем, що включає сполучення молекули азоту з молекулярним воднем за наявності каталізатора (Hwang & Mebel, 2004). Реакція здійснюється при високих тисках і температурах і відбувається з великими виходами, коли присутні залізні каталізатори.
У промисловості, Процес Габера-Боша є чи не єдиним шляхом синтезу аміаку. У цьому процесі потрібні високі температури (~500°C) і високий тиск (150–300 бар), щоб активувати каталізатори на основі Ru або Fe для дисоціації азоту і досягти оптимізованої швидкості утворення аміаку.
Утворення аміаку відбувається в усіх тканинах організму під час метаболізму різноманітних сполук. Аміак утворюється в результаті метаболізму амінокислот та інших сполук, що містять азот.
Нещодавно повідомлялося, що N2 може бути активований за допомогою асоціативного механізму в термокаталітичному синтезі аміаку над деякими спеціальними каталітичними матеріалами або активними центрами, який демонструє величезний потенціал для реалізації ефективного синтезу аміаку за відносно м’яких умов (≤ 400°C і ≤ 1 МПа).
The процес Габера бере газоподібний азот з атмосфери та поєднує його з утворенням аміаку з молекулярним газоподібним воднем.