Який мінеральний склад гематиту?
Опис мінералу Гематит — залізооксидний мінерал групи оксидів і гідроксидів зі структурною формулою [альфа-Fe2О3].
гематит, важкий і відносно твердий оксидний мінерал, оксид заліза (Fe2O3), яка є найважливішою залізною рудою через високий вміст заліза (70 відсотків) і його велику кількість. Його назва походить від грецького слова, що означає «кров», через натяк на його червоний колір.
Гематит є особливо важким мінералом, оскільки це щільно. Хоча він набагато твердіший за чисте залізо, він також крихкий. За шкалою твердості за Моосом гематит оцінюється від 5,5 до 6,5. Завдяки своїй щільності він може блокувати рентгенівське випромінювання, тому його можна використовувати для захисту від радіації, зокрема в медичному та науковому середовищі.
Найпоширенішими різновидами мінералу є металевий і земляний гематит. Металевий гематит, також званий дзеркальним гематитом, має блискучий блиск і може виявляти слюдяну звичку, що означає, що дрібні пластівці легко відламати від зразка.
При контакті зі шкірою гематит може викликати свербіж, почервоніння та подразнення. При вдиханні гематит може викликати сонливість або запаморочення, подразнення дихальних шляхів із кашлем та/або утрудненням дихання, а також пошкодження дихальних систем. Немає відомих істотних довгострокових впливів на здоров'я.
Каблучки з гематитом, з їх гладким, сяючим виглядом, можна носити з повсякденним одягом і одягом для особливих випадків, що робить їх значущим і стильним доповненням до будь-якої колекції ювелірних виробів.