Який найпоширеніший хелатний агент?

3.1. Кальцію динатрію етилендіамінтетраоцтова кислота (CaNa2EDTA) Кальцію динатрію етилендіамінтетраоцтової кислоти (CaNa2EDTA) є найбільш часто використовуваним хелатуючим агентом.

Хелатуючий агент – це речовина, яка додається до їжі для запобігання окисленню ліпідів. Загальні хелатоутворювачі в їжі включають EDTA і лимонна кислота, тоді як деякі фенольні сполуки в їжі також діють як хелатні агенти поряд із своїми антиоксидантними властивостями.

Такі хелатні агенти включають порфіринові кільця в гемоглобіні та хлорофілі. Багато мікробних видів виробляють водорозчинні пігменти, які служать хелатуючими агентами, які називаються сидерофорами. Наприклад, відомо, що види Pseudomonas виділяють піохелін і піовердин, які зв'язують залізо.

Хелатори свинцю та інших важких металів включають сукцимер (димеркаптонол), димеркапрол (БАЛ) і етилендіамінтетраоцтова кислота (ЕДТА). Сукцимер доступний для перорального застосування, і він, як видається, більш ефективний і краще переноситься, ніж інші види терапії, які потребують внутрішньовенного введення.

EDTA має здатність міцно зв’язувати свинець і є більш ефективним, ніж інші поширені хелатори.

Кальцій динатрій етилендіамінтетраоцтова кислота (CaNa2EDTA) Кальцій динатрій етилендіамінтетраоцтова кислота (CaNa2EDTA) є найбільш часто використовуваним хелатуючим агентом.