Який оболонковий розподіл калію?

Тому згідно із законом ст октет

октет

Правило октету — це хімічне емпіричне правило, яке відображає теорію, згідно з якою елементи головної групи мають тенденцію зв’язуватися таким чином, що кожен атом має вісім електронів у своїй валентній оболонці, надаючи йому таку ж електронну конфігурацію, як і благородний газ.

https://en.wikipedia.org › wiki › Octet_rule

, зовнішня оболонка атома може вмістити до 8 електронів (за винятком К-оболонки, яка може вмістити до 2 електронів). Отже, електронна конфігурація калію така 2,8,8,1 а не 2, 8, 9.

Згідно з правилом октету, зовнішня оболонка атома може вмістити максимум 8 електронів (за винятком оболонки K, яка може вмістити максимум 2 електрони). Отже, електронна конфігурація калію така 2,8,8,1 а не 2,8,9.

Згідно з моделлю оболонки, розмір атома збільшується разом із кількістю зайнятих оболонок, оскільки крайні електрони знаходяться далі від ядра. Калій має більше зайнятих оболонок (четверта оболонка), ніж натрій (третя оболонка), що пояснює, чому атоми калію більші за атоми натрію.

Переважна більшість калію знаходиться у внутрішньоклітинному відділі з невеликою кількістю у позаклітинному просторі. Нормальний рівень калію в сироватці становить від 3,5 до 5,5 мекв/л; однак рівень калію в плазмі на 0,5 мекв/л нижчий.

Калій має додаткову оболонку з електронів, у результаті чого в третій оболонці з’являється ще 8 електронів. Це додаткова оболонка з електронів захищає зовнішній електрон від сили тяжіння ядра. У результаті для видалення зовнішнього електрона калію потрібно менше енергії, що робить його більш реактивним.

Перша оболонка (найближча до ядра) може утримувати два електрони. Друга оболонка може утримувати 8 електронів. Третя оболонка може вмістити 32 електрони. Всередині оболонок, електрони далі групуються в підоболонки чотирьох різних типів, ідентифікованих як s, p, d і f у порядку зростання енергії.