Який основний принцип рентгенівської дифракції?

На основі рентгенівської дифракції конструктивна інтерференція монохроматичного рентгенівського випромінювання та кристалічного зразка. Ці рентгенівські промені генеруються електронно-променевою трубкою, фільтруються для отримання монохроматичного випромінювання, колімуються для концентрації та спрямовуються на зразок.15 червня 2018 р.

Методи XRD засновані на пружне розсіювання рентгенівського випромінювання від структур, що мають дальній порядок. Рентгенівське випромінювання дифрагує на кристалі, оскільки довжина хвилі рентгенівського випромінювання подібна до міжатомної відстані в кристалах.

Рентгенівські промені належать до групи електромагнітних променів, отже, вони відповідають правилам електромагнітне випромінювання. Електромагнітне випромінювання переносить енергію, яку також називають променистою енергією, через простір за допомогою хвиль і фотонів, так само як радіохвилі, видиме світло або мікрохвилі.

Атомні площини кристала змушують падаючий промінь рентгенівського випромінювання заважати один одному, коли вони залишають кристал. Явище називається рентгенівською дифракцією.

Принцип Гюйгенса і дифракція Коли світло проходить через отвір, кожну точку світлової хвилі всередині отвору можна розглядати як джерело, що створює кругову хвилю, яка поширюється назовні від отвору. Таким чином, отвір створює нове джерело хвилі, яке поширюється у формі кругового хвильового фронту.

У законі це зазначено коли рентгенівське проміння падає на поверхню кристала, його кут падіння, θ, відбиватиметься назад із тим самим кутом розсіювання, θ. І коли різниця ходу d дорівнює цілому числу n довжини хвилі, виникне конструктивна інтерференція.