Який основний спосіб утилізації стічних вод?
Первинне лікування Коли стічні води потрапляють на станцію для очищення, вони протікають через сітку, яка видаляє великі плаваючі предмети, такі як ганчір’я та палиці, які можуть засмітити труби або пошкодити обладнання. Після просіювання стічні води потрапляють у піскокамеру, де на дно осідають недогарки, пісок і дрібне каміння.
Первинне очищення стічних вод передбачає фільтрація та осадження твердих відходів у воді. Вторинна очистка стічних вод включає біофільтрацію, окислення та аерацію. Третинна очистка стічних вод передбачає видалення неорганічних хімічних речовин, таких як азот і фосфор.
Нижче наведено 5 поширених методів утилізації стічних вод.
- Очисні споруди. Муніципальні каналізаційні системи надходять безпосередньо в очисні споруди. …
- Каналізаційні лагуни. Стічні лагуни – це саме те, що вони звучать. …
- Внутрішні системи. …
- Виносні системи. …
- Повні системи каналізації.
В основному дотримуються чотирьох методів очищення стічних вод: фізична, біологічна, хімічна і мулова очистка води. Дотримуючись цих методів, стічні води дезінфікуються з усіх каналізаційних матеріалів і перетворюються на очищену воду, безпечну як для використання людьми, так і для навколишнього середовища.
Основним джерелом стічних вод є людські відходи з туалетів, ванн, душів, раковин та інших сантехнічних приладів. Інші джерела включають зливовий стік, промисловий і сільськогосподарський стік, а також просочування ґрунтових вод.
Стічні води утилізуються кількома способами, в основному двома: видалення у водні каналізаційні системи (каналізація) або утилізація через систему каналізації на місці (вигрібні ями або септики). Перше стало стандартною практикою в населених пунктах, більшості міст і промислових комплексів.