Який приклад моральної паніки?

У 1980-х роках у ЗМІ виникла моральна паніка через ВІЛ/СНІД. Наприклад, У Великобританії помітна реклама уряду припускала, що громадськість не поінформована про ВІЛ/СНІД через відсутність загальнодоступної та точної інформації.

Зрештою, моральна паніка може посилити або навіть посилити соціальну нерівність. Недавній приклад моральної паніки в дії стався у 2021 році, коли Виник страх, що дітей навчають критичної расової теорії в початкових школах і середніх школах.

Термін можна застосувати до будь-яка сенсаційна або надмірна реакція на проблему, яка, здається, стосується моралі: правильного та неправильного. Інші моральні паніки, які цікавили соціологів, включали есид-хаус наприкінці 1980-х і заворушення в Лондоні 2011 року.

Моральна паніка відноситься до процес, за допомогою якого нові, але нормальні, продукти та дії сприймаються як небезпечні або загрозливі. Таким чином, ці дії стають патологічними і вважаються необхідними для регулювання або контролю, в основному ґрунтуючись на судженнях, вкорінених у страху, а не на доказах.

ПРИКЛАДИ МОРАЛЬНОЇ ПАНІКИ

  • Молодіжні банди.
  • Шкільне насильство.
  • Поширене жорстоке поводження з дітьми.
  • Сатанізм.

Деяка моральна паніка може стати вбудованою в стандартний політичний дискурс, який включає такі поняття, як рух MeToo, Red Scare, расизм і тероризм. Вона відрізняється від масової істерії, яка ближче до психологічної хвороби, а не до соціологічного явища.