Який приклад просторово-часового континууму?
Немає прогалин у просторі чи часі, і тому кажуть, що кожен утворює континуум. Ейнштейн показав, що час і простір нерозривно змішані. Кожна подія потребує трьох просторових вимірів і часу для її опису, тому час і простір, узяті разом, утворюють просторово-часовий континуум.
Наприклад, сонячному світлу потрібно 8 хвилин, щоб досягти землі, тож коли ви бачите сонце, ви бачите його таким, яким воно було 8 хвилин тому.
Зростання Інтернету є яскравим прикладом часопросторової конвергенції, оскільки він сприяв миттєвому спілкуванню за допомогою месенджерів, таких як Skype і Whatsapp.
Уповільнення часу, викликане силою тяжіння або прискоренням. Наприклад, на МКС час йде повільніше, відстаючи приблизно на 0,01 секунди на кожні 12 земних місяців.. Щоб супутники GPS працювали, вони повинні налаштуватися на аналогічне викривлення простору-часу, щоб належним чином координуватися із системами на Землі.
Те, що називається «просторово-часовий континуум», безумовно, звучить так, ніби воно було б поза цим світом. Але насправді це далеко не фантастика. Насправді це теоретична наукова конструкція, яка може допомогти пояснити саму структуру нашого існування.