Який приклад ритуалу?

Соціальні практики, ритуали та святкові події включають в себе приголомшливу різноманітність форм: обряди поклоніння; обряди проходження; обряди народження, весілля та похорону; присяги на вірність; традиційні правові системи; традиційні ігри та види спорту; спорідненість і ритуальні обряди споріднення; схеми розрахунків; кулінарні традиції; сезонний…

Ритуал широко відомий як точна послідовність слів, жестів і дій, які відповідають нормам і певному порядку. Наприклад: релігійні акти, народження, весілля, похорони, офіційні події, обряди переходу, дії очищення, щоб згадати лише декілька.

Gluckman (1962) розрізняє чотири види ритуалу:магічна дія, релігійна дія, субстантивний або конститутивний ритуал і фактичний ритуал— чітко вказати, що обряд проходження є типовим конститутивним ритуалом.

Це ритуал повторювана дія чи подія, яка має більш глибоке релігійне, культурне чи соціальне значення. Ритуали зазвичай вимагають священних інструментів, спеціального одягу та священних місць або місць, призначених для певних ритуалів.

Сучасні ритуали можуть відокремити духовність від релігії заняття з йоги та медитації та ретрити, які значною мірою не пов’язані з релігійними віруваннями, але все ж сприяють духовності та спільноті.

Ритуал у повсякденному житті відноситься до дії або поведінка, що виконуються регулярно, часто з певним наміром або метою. На відміну від рутинних завдань, які можуть виконуватися автоматично, ритуали виконуються з наміром, уважністю та сенсом.