Який ризик плаваючої облігації?

Немає жодної гарантії, що ставка FRN зростатиме так само швидко, як процентні ставки в умовах підвищення ставок. Все залежить від показників еталонного курсу. У результаті власник облігацій FRN все ще може мати процентний ризик тобто ставка облігації нижча за загальну ринкову.

Оскільки вони зазвичай інвестують у борг позичальників із низькою кредитною якістю, фонди з плаваючою процентною ставкою слід вважати більш ризикованою частиною вашого портфеля. Більша частина доходу, отриманого фондами, буде компенсацією кредитного ризику.

Основним недоліком є властива непередбачуваність плаваючих ставок. Їх постійні зміни можуть ускладнити прогнозування майбутніх витрат на кредит. Часті коливання плаваючих процентних ставок можуть ускладнити фінансове планування та призвести до неочікуваного збільшення ваших щомісячних платежів.

Окрім вищої врожайності, цінні папери інвестиційного рівня з плаваючою процентною ставкою пропонують потенціал для ефективної диверсифікації з меншим ризиком дюрації, ніж їхні аналоги з фіксованою ставкою.

Фонди з плаваючою ставкою пропонують різний рівень ризику в усьому спектрі кредитної якості високодохідні інвестиції з нижчою кредитною якістю, що несуть значно вищий ризик. Однак разом із вищим ризиком з’являється потенціал для вищих прибутків.

Волатильність обмінного курсу: Одним із найбільш істотних недоліків вільно плаваючої системи є потенційна волатильність обмінного курсу. Валюти можуть зазнавати швидких і непередбачуваних коливань, що може створити невизначеність для компаній, які займаються міжнародною торгівлею та інвестиціями.