Який розріз живота найкращий?
висновок: При невеликих односторонніх операціях слід віддавати перевагу поперечним або косим розрізам. Парамедіальний розріз слід використовувати для основного факультативного
. Використання серединного розрізу повинно бути обмежене операціями, під час яких необмежений доступ до черевної порожнини корисний або необхідний.
Відкрита абдомінальна хірургія розвивалася навколо двох розрізів, вертикального та поперечного. Поперечні розрізи пов’язані з меншою кількістю післяопераційних захворювань, але пропонують обмежений доступ. Вертикальні розрізи забезпечують кращий доступ, але пов’язані з більшою кількістю ускладнень.
Найпоширеніші розрізи живота: Розріз Кохера: підреберний розріз, виконаний паралельно ребровому краю, починаючи нижче мечоподібного і розширюючись латерально; використовується для доступу до жовчного міхура; ці підберегові розрізи забезпечують добре відкриття внутрішніх органів черевної порожнини та добре загоєння.
Розріз через пупок не робить негативного впливу на загоєння ран. Верхній розріз живота забезпечує хороший доступ до внутрішніх органів у верхній частині живота, і цей розріз можна поєднати з торакотомією для хірургії стравоходу. Розрізи внизу живота також можуть бути серединними, парамедіанними або розрізами за Пфанненштилем.
The серединний розріз є найпростішим і найбільш універсальним вертикальним розрізом для виконання гінекологічної хірургії раку. Цей розріз дозволяє швидко увійти в черевну порожнину з невеликою крововтратою, і його легко подовжити для розміщення операційних знахідок.
Завдяки перпендикулярному характеру вертикальних/середніх розрізів щодо шару косих м’язів, вони розрізаються медіально, щоб вони могли бути пов’язані з більше болю через пошкодження нерва оскільки нерви проходять паралельно шару косих м’язів, перетинаючи середню лінію.