Який вплив мав іслам на світову історію?
Золотий вік ісламу в науці, техніці та інтелектуальній культурі охопив близько 500 років, з дев'ятого по 14 століття. Досягнення мусульман у цих областях значно вплинули на європейське Відродження 15-16 століть, а також на народження сучасного наукового методу в 17-му столітті.
Араби завоювали у Візантійської імперії Сирію, Палестину та Єгипет, тоді як Ірак та Іран, серце Сасанідської імперії, підкорилися їхнім силам. Тут, на цих землях, іслам сприяв розвитку релігійної, політичної та культурної співдружності та створенню глобальної імперії.
зробили мусульмани великі досягнення в астрономії, зоології, географії, арифметиці, навігації, мистецтві, архітектурі та технології. Якби мусульманські вчені не перекладали класичні грецькі тексти, європейське Відродження не відбулося б так, як воно відбулося.
Феноменальний успіх ісламу був зумовлений насамперед його революційним значенням і його здатність вивести маси з безвихідної ситуації, створеної занепадом античних цивілізацій не тільки Греції та Риму, але й Персії, Китаю та Індії..
Під Аббасидським халіфатом мусульмани побудували першу астрономічну обсерваторію, переклали давньогрецькі тексти на арабську мову, удосконалили та розповсюдили арабський алфавіт і арабські цифри, розробили астролябію для навігації, створили арабську літературу та історію, досягли успіхів у сільському господарстві, поліпшити воду…
Невдовзі після смерті пророка Мухаммеда відбулися військові експедиції, які називалися «футухат», або буквально «відкриття», на території сучасного Єгипту та інших частин Північної Африки. В інших частинах світу поширився іслам через торгівлю і комерцію.