Який зв’язок між падаючим і вихідним променями?

Коли падаючий промінь світла потрапляє в призму, він заломлюється в напрямку нормалі. Потім цей заломлений промінь потрапляє на іншу грань призми і далі відхиляється від нормалі та залишає скляну призму, щоб увійти в повітря, тобто з одного середовища в інше. Цей промінь, який залишає призму, називається емерджентним променем. 9 січня 2020 р

Відбиті промені – це світлові промені, які відбиваються від поверхні. Закон відбивання стверджує, що падаючий промінь, відбитий промінь і поверхня лежать в одній площині і що кут відбиття дорівнює куту падіння променя.

Заломлений промінь згинається в бік нормалі, коли світловий промінь, який падає, переходить з більш рідкого середовища в більш щільне.. Якщо заломлений промінь відхиляється від нормалі, то падаючий промінь повинен був пройти з більш щільного середовища в більш рідке середовище.

Тому в правильній призмі кут падіння дорівнюватиме куту сходження, коли він знаходиться в положенні мінімального відхилення. Примітка. При мінімальному відхиленні, оскільки кути падіння та кути виходу однакові, промінь через призму буде паралельним основі призми.

У випадку скляної плити падаючий промінь після заломлення від скляної плити згинається до нормалі та рухається всередині скляної плити по прямій лінії та зазнає ще одного заломлення, завдяки якому падаючий промінь є паралельним вихідному променю.

Кут, під яким падаючий промінь проходить через поверхню призми до нормалі, називається кутом падіння, а кут, під яким промінь виходить із призми до нормалі, називається вихідним променем. Ці два промені утворюють кут внаслідок заломлення, що відбувається на поверхнях призми.