Якою була мета Ейнсворта?
Метою дослідження дивної ситуації Ейнсворта було визначити та класифікувати стилі дитячої прихильності. Ейнсворт виявив і спостерігав за такими типами поведінки, щоб класифікувати тип прихильності немовляти до опікуна: пошук близькості, безпечна база, тривога незнайомців, тривога розлуки та реакція на возз’єднання.
Ейнсворт і її колеги провели експеримент оцінити безпеку прихильності у немовлят і дітей раннього віку. Цей експеримент мав на меті спостерігати розлуку та тривогу незнайомої людини, а також визначити різні типи стилів прихильності між дітьми та їхнім основним опікуном.
Теорія прихильності Мері Ейнсворт є кульмінацією її роботи в Уганді з Балтиморським проектом і теорії досліджень і розвитку Джона Боулбі. Її теорія стверджує, що дітям і немовлятам необхідно виробити надійну залежність від батьків, перш ніж шукати незнайомих ситуацій.
Мері Ейнсворт була психологом розвитку, мабуть, найвідоміша за її оцінку дивної ситуації та внесок у область теорія прихильності. 1 Ейнсворт розвинув дослідження Боулбі про прихильність і розробив підхід до спостереження за прихильністю дитини до опікуна.
З огляду на спостереження Ейнсворт (1970) визначив три стилі прихильності; захищений (тип B), небезпечно-уникаючий (тип A) і небезпечно-амбівалентний/стійкий (тип C).
Якою була мета дослідження «Дивної ситуації»? Оцінити якість прихильності шляхом постановки дітей у ситуації легкого стресу.