Яку функцію виконує білок ClpA?

ClpA каталізує розгортання білка та транслокацію поліпептидного ланцюга в протеолітичну порожнину ClpP. Подібно до протеаз у цитозолі, каталізоване ферментом розгортання білка в цитозолі є потенційно небезпечним для клітини. Однак ця функція виникає або ймовірно виникає в багатьох біологічних контекстах.

ClpA та ClpX мають автономну шаперонну активність і можуть каталізують розгортання білка (13, 14, 15, 16). Активність розгортання вважається важливою для порушення структури білків для полегшення їх транслокації в протеолітичну камеру ClpP.

Протеїнкіназа С (PKC) відіграє певну роль регулятор хроматину в ядрі. (a) PKC може діяти як кіназа для фосфорилювання гістонів, модифікаторів гістонів або факторів транскрипції в специфічних залишках серину та/або треоніну, що призводить до активації або репресії транскрипції.

LC3 є центральним білком у шляху аутофагії, де він функціонує вибір субстрату аутофагії та біогенез аутофагосом. LC3 є найбільш широко використовуваним маркером аутофагосом.

Білки, що зв’язують інсуліноподібний фактор росту (IGFBP), являють собою групу секретованих білків, які служать транспортні білки для інсуліноподібних факторів росту (IGF) з високою спорідненістю, що регулюють біодоступність і функцію IGF.

Тримерний шаперон Skp секвеструє білки зовнішньої мембрани (OMP) у гідрофобній клітці, тим самим запобігаючи їх агрегації під час транспортування через периплазму в грамнегативних бактеріях.