Яку функцію виконують III і IV черепні нерви?

Черепні нерви III (CNIII) (окоруховий

окоруховий

Окоруховий нерв ( третій черепний нерв; CN III) має три основні рухові функції: іннервація зіниці та кришталика (вегетативна, парасимпатична) іннервація верхньої повіки (соматична)

), IV (трохлеарний

трохлеарний

вступ. Трохлеарний нерв є четвертий черепний нерв (CN IV) і один з очних рухових нервів, який контролює рух очей. Трохлеарний нерв, будучи найменшим із черепних нервів, має найдовший внутрішньочерепний шлях, оскільки це єдиний нерв, який має дорсальний вихід із стовбура мозку.

), та VI (abducens

abducens

Шостий черепний нерв (CN VI), також відомий як відвідний нерв, є одним із нервів, відповідальних за екстраокулярні рухові функції ока, поряд з окоруховим нервом (CN III) і трохлеарним нервом (CN IV). Дивіться зображення.

) контролювати положення очних яблук; CNIII впливає на положення повік і розмір зіниць.

Трохлеарний нерв, також відомий як черепний нерв 4 або CN IV, є руховим (руховим) нервом, який посилає сигнали від вашого мозку до одного з м’язів, які контролюють рух очей. У вас є два трохлеарних нерви — по одному для кожного ока. Вони є одним із 12 наборів черепних нервів.

Окоруховий нерв (третій черепний нерв; CN III) виконує три основні рухові функції: Іннервація зіниці та кришталика (вегетативна, парасимпатична) Іннервація верхньої повіки (соматична) Іннервація очних м’язів, які дозволяють зорово відстежувати та фіксувати погляд (соматичний)

3-й, 4-й і 6-й черепні нерви. Для 3-го (околомоторного), 4-го (трохлеарного) і 6-го (відвідного) черепних нервів, очі спостерігаються за симетрією рухів, положенням глобуса, асиметрією або опущенням повік (птоз), а також посмикуванням або тремтінням глобусів або повік.

Черепні нерви III (окоруховий), IV (блоковий), VI (відвідний), XI (додатковий спинномозковий) і XII (під’язиковий) чисто еферентний. Решта черепних нервів, V (трійчастий), VII (лицевий), IX (язикоглотковий) і X (блукаючий), функціонально змішані (чутливі та рухові).[1] Дивіться зображення. черепно-мозкові нерви.

Черепні нерви III (CNIII) (окоруховий), IV (трохлеарний) і VI (відводить) контролювати положення очних яблук; CNIII впливає на положення повік і розмір зіниць.