Чи можна самостійно вичавлювати фурункул? Небезпеки та наслідки

Фурункул – це запалення волосяного фолікула, спричинене інфекцією. Він може з'явитися на будь-якій частині тіла, але найчастіше проблема виникає на обличчі, спині, шиї або пахвових западинах. Незручність та болючі відчуття, які супроводжують фурункул, змушують людей задуматися про самостійне лікування.

Одним із найпопулярніших варіантів такого лікування є видавлювання фурункула. Проте експерти настійно рекомендують не вдаватися до цього методу, оскільки він може лише посилити ситуацію. По-перше, видавлювання фурункула порушує природний процес одужання та може призвести до поширення інфекції на сусідні тканини.

Крім того, при видавлюванні фурункула є ризик пошкодження кровоносних судин та нервових закінчень, що може призвести до ускладнень та запальних процесів. Більш того, недбале поводження з фурункулом може призвести до його повторної появи, а іноді навіть спричинити хронічне захворювання.

Замість самостійного видавлювання фурункулу рекомендується звернутися до лікаря. Він проведе огляд та призначить відповідне лікування, яке буде націлене на усунення запального процесу та запобігання можливим ускладненням. Крім медикаментозної терапії лікар може рекомендувати теплові процедури або хірургічне втручання у разі великих і глибоких фурункулів.

ПитанняВідповідь
ТакНіЗалежить
Чи можна вичавлювати фурункул?✔️

Видавлювати фурункул самостійно в жодному разі не можна, тому що інфекція може поширитися вглиб шкіри, а це може призвести до серйозних ускладнень, особливо якщо гнійник знаходиться на обличчі, шиї або шкірі голови. На цих ділянках тіла багато лімфовузлів та кровоносних судин, у які можуть потрапити бактерії.9 черв. 2020 р.

Що буде, якщо видавлювати фурункул?

У жодному разі не слід намагатися видавити фурункул самостійно, масажувати його і тиснути на область навколо фурункула. Інфекція може потрапити в кров та викликати зараження крові (сепсис). Варто пам'ятати, що всередині гнійника є активні патогенні бактерії.

Чи можна самій видавити фурункул?

Не можна намагатися видавити гнійний вміст фурункулу! Це може призвести до серйозних ускладнень, особливо якщо фурункул розташовується в зоні активного кровообігу – на губах, на крилах носа або носогубному трикутнику, підборідді.

Коли можна вичавити фурункул?

За умови видалення некротичного стрижня запальний процес стихає і рана затягується. Видалення фурункула показано у таких випадках: поява відразу кількох гнійників однією ділянці (фурункульоз); залучення до процесу підшкірної клітковини, що оточує фолікули (карбункул);