Хто живе в Маріанській западині?
Глибина Маріанської западини становить понад 11 тисяч метрів. На цих глибинах і завдяки тиску живуть лише люди глибоководна риба. Так, і вони хотіли б плавати, як усі риби, але оскільки їх завжди визначають як донних риб на Маріанських островах, вони змушені залишатися там роздавленими, не відриваючись від піску.21 квітня 2021 р.
За нестійкими та нерівними купами піску ховаються боги гігантські ниткоподібні протисти, які називаються форамініферами. Це живі істоти, схожі на амеб, оснащені довгими розгалуженими щупальцями, якими вони хапають їжу.
Організми Маріанської западини здебільшого мають довжину кілька сантиметрів: актинія, поліхети, голотуроїди (Elpidia, Myriotrochus, Scotoplanes), двостулкові молюски, рівноногі ракоподібні та амфіподи.
Перша людина, яка самотужки досягла Маріанської западини, найглибшої точки світу. Цей подвиг був здійснений 26 березня 2012 року Джеймс Кемерон, який досяг глибини 10 898 метрів на борту батискафа Deepsea Challenger. «Я щойно прибув до найглибшої точки Тихого океану.
На дні ями Уолш і Піккар були здивовані виявленням окремі види морського язика або камбали, близько 30 см завдовжки, а також креветки. За словами Пікара, «дно було яскравим і чистим, пустеля, яка виявила різні форми діатомових водоростей».
У наступні роки дослідження тривали до сьогодні 27 люди досягли дна ями, включно з техаським мільярдером Віктором Весково у 2019 році.