Що є прикладом генотоксичності?
Іншим прикладом генотоксичної речовини, що викликає пошкодження ДНК, є піролізидинові алкалоїди (ПА). Ці речовини містяться переважно у видах рослин і є отруйними для тварин, у тому числі для людини; близько половини з них були визначені як генотоксичні, а багато як пухлиногенні.
Генотоксичні хімікати включають мутагени, канцерогени і тератогени. Мутагени викликають мутації в живих організмах. Дійсно, один із перших тестів, задіяних у перевірці нової молекули на генотоксичність, тест Еймса, оцінює, чи викликає хімічна речовина мутації в бактерії Salmonella typhimurium (Hunger, 2003).
Подібний термін(и): генотоксичність. визначення: Токсичний (пошкоджуючий) для ДНК. Речовини, які є генотоксичними, можуть зв’язуватися безпосередньо з ДНК або діяти опосередковано, що призводить до пошкодження ДНК, впливаючи на ферменти, що беруть участь у реплікації ДНК, таким чином викликаючи мутації, які можуть або не можуть призвести до раку або вроджених дефектів (успадковане пошкодження).
Генотоксин – це хімічна речовина або агент, який може викликати Пошкодження ДНК або хромосом. Таке пошкодження статевої клітини може спричинити спадкову змінену ознаку (мутація зародкової лінії). Пошкодження ДНК соматичної клітини може призвести до соматичної мутації, яка може призвести до злоякісної трансформації (рак).
Нинішні результати показують, що дієта, багата на жир, м'ясо та цукор, але бідний на овочі та без продуктів грубого помелу може значно підвищити генотоксичність фекальних вод для клітин товстої кишки і, отже, збільшити ризик розвитку колоректального раку.
Генотоксичність є властивість хімічних агентів, які пошкоджують генетичну інформацію всередині клітини, викликаючи мутації, які можуть призвести до раку. Хоча генотоксичність часто плутають з мутагенністю, усі мутагени є генотоксичними, але деякі генотоксичні речовини не є мутагенними.