Що не так з Вояджером?

Вояджер 1

Вояджер 1

Вояджер-1 є космічний зонд, запущений НАСА 5 вересня 1977 року в рамках програми «Вояджер» для вивчення зовнішньої частини Сонячної системи та міжзоряного простору за геліосферою Сонця. Він був запущений через 16 днів після свого близнюка "Вояджер-2".

https://en.wikipedia.org › wiki › Voyager_1

медична карта. У грудні 2023 року команда «Вояджера-1» оголосила про це несправність космічного корабля полягає в його системі польотних даних або FDS, який є одним із його бортових комп’ютерів. Раніше була резервна FDS, але вона перестала працювати в 1981 році. 17 лютого 2024 р.

Це розвивалося проблеми з двигуном, через які він не міг залишатися спрямованим на Землю під час виклику додому. Тож, щоб продовжувати залишатися на зв’язку із Землею, йому потрібно було переключитися на інший комплект двигунів. Однак це було складно, оскільки «Вояджеру-1» 47 років, і будь-які раптові зміни могли пошкодити космічний корабель.

Чіп не підлягав ремонту. Натомість Інженери перемістили програмний код із чіпа в іншу частину системи пам’яті підсистеми. Код був занадто великим, щоб зберігати його в одному місці космічного корабля. Інженери розділили код на розділи та зберігали їх у різних місцях підсистеми.

NASA відстежило проблему єдиний чіп у підсистемі польотних даних, бортовий комп’ютер, який готує наукові та інженерні дані для надсилання додому. Цей чіп містив частину програмного коду FDS. «Втрата цього коду зробила наукові та інженерні дані непридатними для використання», — йдеться в заяві NASA 22 квітня.

Коли команда Сюзанни Додд передала звичайну команду «Вояджеру-2» 21 липня, сталося неймовірне: Вони випадково надіслали неправильну версію, яка направила антену міжзоряного зонда трохи вбік від Землі. Коли вони наступного разу очікували отримати дані, вони взагалі нічого не почули.

«Вояджер-1» міг бути спрямований на Плутон, але Дослідження Титана і кілець Сатурна було головною науковою метою. Це призвело до того, що траєкторія була відхилена вгору від площини екліптики, так що подальші зустрічі з планетами для «Вояджера-1» були неможливі.