Що таке базова смуга частот і радіочастота?
Сигнал базової смуги частот часто використовується для модуляції сигналу несучої вищої частоти, щоб його можна було передати по радіо. Модуляція призводить до зсуву сигналу до набагато вищих частот (радіочастот або РЧ), ніж він спочатку охоплював.
Радіочастотний сигнал зазвичай вважається сигналом достатньо високої частоти, щоб поширюватися від антени. Сигнал основної смуги частот — це сигнал нижчої частоти, який несе інформацію, яка може модулювати передану частоту.
Основна смуга є передача сигналу в його вихідному, немодульованому вигляді. Сигнал базової смуги може бути аналоговим (наприклад, з телефону) або цифровим (наприклад, з комп’ютера).
RF чіп відповідає за радіочастотний трансивер, синтез частоти, посилення потужності. Чіп базової смуги відповідає за обробку сигналів і протоколів.
У базовій смузі передачі інформаційний сигнал надсилається по каналу безпосередньо без змін. При широкосмуговій передачі інформаційний сигнал модифікується шляхом накладання його на високочастотний сигнал, який називається несучою, яка «переносить» інформацію по каналу.
Як працює радіочастотна передача? РФ дозволяє передавати дані шляхом вимірювання модуляції радіоспектру в діапазоні частот від кількох Гц до нижньої межі інфрачервоного випромінювання: від 3 Гц (ELF) до 300 ГГц (EHF). Радіохвилі передаються та вимірюються в кількох областях, головним чином у зв’язку та лікуванні.