Що таке громадська журналістика?

Громадська журналістика – це локально-орієнтоване, професійне висвітлення новин, яке зазвичай зосереджується на районах міста, окремих передмістях чи невеликих містах, а не на міських, державних, національних чи світових новинах. Якщо вона охоплює ширші теми, громадська журналістика зосереджується на впливі, який вони справляють на місцевих читачів.

Громадська журналістика прагне побудувати та підтримувати стосунки між членами аудиторії в рамках чітко визначеної спільноти, чи то географічної, віртуальної чи спільноти, що займається певною темою чи інтересом. Як концепцію, громадська журналістика не може бути відкинута просто як провінція гіпермісцевих веб-сайтів новин.

Громадські ЗМІ є незалежні ЗМІ, що належать і керуються громадою. Це засіб, альтернативний громадським і комерційним медіа, і, отже, важливий для плюралістичної медіаекології, оскільки він допомагає запобігти концентрації власності на ЗМІ та дозволяє людям реалізувати своє право на свободу вираження поглядів.

Громадські медіа – це групи громадянського суспільства, які пропонують і заохочують участь на різних рівнях своїх структур. Зазвичай вони реєструються як юридичні особи. ЗМІ спільноти, також відомі як "третій медіа сектор," мають окрему ідентичність від національних суспільних ЗМІ та приватних комерційних ЗМІ [2].

Громадські відносини є бізнес-практика, яка передбачає розвиток взаємовигідного партнерства з громадою в областях, в яких працює бізнес. Ця форма відносин з клієнтами допомагає будувати міцні стосунки та добру волю за рахунок часу, грошей або пожертвувань продуктів.

Серед виявлених ключових проблем, пов’язаних із репортажами про сільські райони, є відсутність громадських радіостанцій у Нігерії порівняно з іншими африканськими країнами, недостатня увага до сільських районів з точки зору інфраструктури та поширення інформації, а також проблеми фінансової стабільності для громадських газет.