Що таке крива дисоціації HBO?

The Крива дисоціації кисень-гемоглобін

Крива дисоціації кисень-гемоглобін

Визначення. Крива насичення гемоглобіну. У медицині насичення киснем, яке зазвичай називають "сат", вимірює відсоток місць зв’язування гемоглобіну в крові, зайнятих киснем. При низькому парціальному тиску кисню більшість гемоглобіну деоксигенується.

https://en.wikipedia.org › wiki › Насичення_киснем_(медицина)

, яку також називають кривою дисоціації оксигемоглобіну або кривою дисоціації кисню (ODC), є крива, яка відкладає частку гемоглобіну в його насиченій (насиченій киснем) формі на вертикальній осі проти переважної напруги кисню на горизонтальній осі.

Крива дисоціації кисню є графік із парціальним тиском кисню по горизонтальній осі та насиченням кисню по вертикальній осі, який показує S-подібну залежність. Кисень і вуглекислий газ транспортуються кров’ю в результаті зміни парціального тиску крові (рис. 5.1).

Крива дисоціації кисень-гемоглобін – це графічне зображення співвідношення між кількістю кисню, зв’язаного з гемоглобіном, і парціальним тиском кисню в крові. Крива є сигмоїдальною, з крутим нахилом при низьких парціальних тисках кисню та більш поступовим нахилом при вищих парціальних тисках.

Крива дисоціації оксигемоглобіну графік, який ілюструє залежність між парціальним тиском кисню (pO2) у крові та насиченням гемоглобіну киснем (SO2). Він показує, скільки кисню зв’язано з гемоглобіном при різних рівнях pO2.

Фізіологічна крива дисоціації CO2 є лінія, яка з'єднує венозну та артеріальну точки і представляє нормальний фізіологічний рух крові на шляху через циркуляцію.

Дисоціація — це навчена стратегія подолання травми, коли людина відривається від реальності — добровільно чи мимоволі..