Що таке несурядне мовлення?

Коли слова людини не збігаються з тим, що вона відчуває чи думає, зв’язок вважається неконгруентним.

не згодні або не згодні; невідповідний: Усі жахливі речі, які вона сказала про нього, виявилися несумісними з людиною, яку ми знали і якій довіряли. Синоніми: дисонансний, негармонійний. Антоніми: приголосний.

Невідповідність — це, по суті, невідповідність між двома станами, які порівнюються. Наприклад, одним із улюблених висловів мого тата було: «Роби, як я кажу, а не як я» — Він часто казав нам забиратися за собою, але рідко робив це сам.

Ще один дескриптор, який клініцисти можуть використовувати для опису афекту, полягає в тому, чи афект відповідає чи не відповідає настрою пацієнта. Якщо пацієнт каже, що у нього чудовий настрій, посміхаючись, його афект щасливий і відповідний. однак, якщо той самий пацієнт говорить чудово, плачучи, їх вплив плаксивий і неконгруентний.

Поширеним прикладом неконгруентної комунікації є таке «Це нічого страшного» або «Я не проти» або «що завгодно», коли ви насправді обговорюєте важливу для вас проблему, але ви відчуваєте інакше.

Неконгруентність у спілкуванні часто виникає, коли взаємодія між двома людьми не є реальною. Наприклад, якщо продавець у магазині канцелярських товарів l був лаяний його керівником за відсутність чистого робочого місця після тижневої відпустки, це був би приклад невідповідності через спілкування.