Що таке теорія єдиного податку Генрі Джорджа?

«Єдиний податок» мав бути податок на майно на землю, але не на поліпшення, за достатньо високою ставкою, щоб забезпечити достатній дохід для уряду. Ці податкові платежі представляли б «ренту», яку ті, хто користується землею, повинні сплачувати суспільству. Водночас будуть скасовані податки на доходи від праці та на доходи від капіталу.

Про це свідчить принцип єдиного податку доходи повинні оподатковуватися тільки один раз, і таким чином відкидає як подвійне оподаткування, так і подвійне неоподаткування.

Теорема Генрі Джорджа стверджує, що за певних умов сукупні витрати уряду на суспільні блага збільшать сукупну ренту на основі вартості землі (земельної ренти) більше, ніж ця сума, при цьому вигода від останньої граничної інвестиції дорівнює її вартості.

Основна ідея Джорджа, яку він не вважав оригінальною, полягала в тому скасувати всю земельну ренту та скасувати всі інші податки. Він не виступав за конфіскацію землі, стверджуючи, що це було б несправедливо щодо нинішніх власників і непотрібно для роботи його системи.

Генрі Джордж і його філософія: Він прагнув до рівних можливостей використання ресурсів Землі, а також до кінця земельної монополії. [Оскар Б. Йоганнсен, доктор філософії, є виконавчим директором Фонду Роберта Шалкенбаха, 5 East 44th Street, New York, NY 10017.]

Єдине оподаткування, також відоме як наскрізне або прохідне оподаткування коли податки «проходять» через бізнес і на іншу юридичну особу, наприклад власника бізнесу. Завдяки наскрізному оподаткуванню бізнес уникає необхідності безпосередньо сплачувати податок. У результаті дохід оподатковується лише один раз.