Що таке зонна теорія твердих тіл?

смугова теорія, в твердотільний

твердотільний

Фізика твердого тіла вивчає, як великомасштабні властивості твердих матеріалів є результатом їхніх атомних властивостей. Таким чином, фізика твердого тіла складає теоретичну основу матеріалознавства. Поряд з хімією твердого тіла він також має пряме застосування в технології транзисторів і напівпровідників.

https://en.wikipedia.org › wiki › Solid-state_physics

фізика, теоретична модель, що описує стани електронів у твердих матеріалах, які можуть мати значення енергії лише в певних конкретних діапазонах. Поведінка електрона в твердому тілі (і, отже, його енергія) пов’язана з поведінкою всіх інших частинок навколо нього.

Зонова теорія твердих тіл описує квантовий стан, який електрон перебуває всередині твердого металу. Кожна молекула містить різні дискретні енергетичні рівні. Теорія зон добре пояснює те, як електрони поводяться всередині молекули.

Зонова теорія ізоляторів У випадку ізоляційного матеріалу, між валентною зоною та зоною провідності існує значна заборонена різниця. Тому такі матеріали називають ізоляторами, оскільки вони не можуть проводити електрику.

У напівпровідниках та ізоляторах електрони обмежені кількома смугами енергії та заборонені для інших областей, оскільки немає допустимих електронних станів, які вони можуть займати. Термін «заборонена зона» відноситься до різниця енергій між верхньою частиною валентної зони та нижньою частиною зони провідності.

Теорія зон пояснює, що в провідниках немає енергетичної щілини, яка забезпечує вільний рух електронів, в ізоляторах широка енергетична щілина забороняє передачу електронів, а в напівпровідниках мала енергетична щілина дозволяє переносити деяку кількість електронів із теплом.

Що таке теорія смуг? У хімії відповідно до зонної теорії твердих тіл електрони перескакують із валентної зони в зону провідності навіть при звичайній температурі, і якщо це відбувається, тверда речовина проводить електрику. Провідність залежить від зазору між валентною зоною і зоною провідності.