Що вбиває гелевий акумулятор?

Такі речі, як швидка зарядка, високий розряд або інші напружені ситуації усі вони можуть завдати серйозної шкоди гелевій батареї, внаслідок чого вона виходить з ладу, навіть якщо вона майже не використовується. Акумулятори AGM використовують концепцію гелевих акумуляторів і роблять крок далі.

Важливіше переконатися, що ви не заряджаєте їх високою напругою. GEL дуже чутливі до погіршення при напругах, характерних для інших свинцевих кислот. GEL на 12 В зазвичай заряджається лише при 14,0-14. V і плаває при 13,8 В.

Ситуації з високою силою струму можуть буквально «зашрамувати» желе всередині гелевої батареї, створивши кишеню. Ці кишені дозволяють пластинам почати корозію, що призводить до передчасного виходу з ладу.

До них відносяться старіння батареї, надмірне або недостатнє заряджання, вплив екстремальних температур або сульфатація. Якщо ваша батарея швидко розряджається, це також, швидше за все, означає, що вам потрібно її замінити, і ніхто цього не хоче, особливо якщо ви використали її недостатньо, щоб отримати віддачу.

Це може бути зламано електролізом, якщо акумулятор в іншому випадку в порядку. Але гелева або волога свинцево-кислотна батарея під час регулярного використання під сильним струмом має тенденцію до деградації через розтріскування пластин і втрату матеріалу, тому їх неможливо відродити, це незворотній процес.

Якщо зберігати в зарядженому стані, коли не використовується, звичайний термін служби 12-вольтової гелевої або AGM батареї становить до шести років. Після п’яти-шести років роботи під плаваючою напругою при середній температурі навколишнього середовища 25 ºC акумулятор все ще зберігає 80 % своєї початкової ємності.