У чому полягає помилка великого розміру вибірки?
Помилка пояснюється використанням евристики репрезентативності, яка не чутлива до розміру вибірки. Найбільш поширеною формою помилки є тенденція припускати, що малі вибірки мають бути репрезентативними для своїх батьківських популяцій, помилка гравця є окремим випадком цього явища.
Дуже великі вибірки мають тенденцію перетворювати невеликі відмінності в статистично значущі відмінності – навіть коли вони клінічно незначущі. У результаті як дослідники, так і клініцисти вводяться в оману, що може призвести до невдачі у прийнятті рішень про лікування.
Помилка великих чисел заявляє, що ваші цифри достатньо великі. Це стосується не лише очікуваних значень. Це також стосується перегляду шумного сигналу та махання рукою, що шум буде усереднений при повторних вимірюваннях.
На основі будь-якої гіпотези наукове дослідження будується на визначенні середніх значень певного набору даних. Чим більший розмір вибірки, тим точнішими будуть середні значення. Більші розміри вибірки також допомагають дослідникам визначати викиди в даних і забезпечують менші межі похибки.
Коли в дослідженні використовується неправильний розмір вибірки: малі розміри вибірки часто призводять до випадкових висновків, хоча великі розміри вибірки часто є статистично значущими, але не мають клінічного значення.
Більші розміри вибірки також можуть призвести до таких проблем, як зміщення відбору, змінні, що змішують, і труднощі з виправленням відомих факторів, що змішують[5].