Як ви аналізуєте дієслово прийти?
Це дієслово, за яким іде прийменник da, вказує на прибуття з місця. Я родом із Риму = я покинув Рим і тепер прибув сюди. Я прийшов з дому = я залишив свій дім і приїхав сюди. Якщо після приходу стоїть інфінітив, вживається прийменник а: я прийду і поїстиму з тобою. 22 жовтня 2009 р.
The дієслово come (третє сполучення) є неперехідним, тому допускає лише активну форму. Складні часи сполучаються з допоміжним be.
Прихід – це a неправильне, неперехідне дієслово. Сполучається з допоміжним be.
Дієслово to have (власне відмінювання) є перехідним, тому допускає як активну, так і пасивну форми. Складні часи в активній формі сполучаються з допоміжним have, тоді як пасивна форма сполучається з допоміжним be.
Почнемо з того, що дієслово come використовується для чіткого вираження пасивної конструкції коли дієприкметник минулого часу дієслова-носія також має значення прикметника, і тому з використанням пасивного стану він не буде очевидним: кажучи "скло чисте", "двері були відкриті", ми зазвичай вказуємо …
для аналізувати дієслово при граматичному розборі необхідно знати напам'ять способи (індикатив, герундій, дієприкметник тощо), час (теперішній, минулий, недоконаний тощо), людей (я, ти, він, ми, ти, вони) і відмінювання (are – ere – ire) окремих дієслів.