Яка архітектура 8-розрядного мікроконтролера PIC?
8-розрядний мікроконтролер PIC використовує a Архітектура комп’ютера зі скороченим набором інструкцій (RISC), яка має окрему шину адреси та даних. Це означає, що вони також можуть бути різними за розміром. Усі 8-розрядні мікроконтролери PIC мають 8-розрядну шину даних, але розмір програмної шини залежить від сімейства. 22 листопада 2023 р.
Мікроконтролери PIC є базується на гарвардській архітектурі, де шини програм і даних зберігаються окремо. Ранні версії мікроконтролерів PIC використовують EPROM для зберігання програмних інструкцій, але з 2002 року використовують флеш-пам’ять, щоб краще стирати та зберігати код.
В комп’ютерній архітектурі 8-розрядні цілі чи інші одиниці даних є ті, які мають ширину 8 біт (1 октет). Крім того, архітектури 8-розрядного центрального процесора (CPU) і арифметично-логічного пристрою (ALU) базуються на регістрах або шинах даних такого розміру.
8-розрядні мікроконтролери PIC® (MCU) містить базові незалежні периферійні пристрої (CIP), які дозволяють створювати рішення з низьким енергоспоживанням для сенсорного вузла, керування в режимі реального часу, підключених та інших програм.
Архітектура мікроконтролера заснована на Гарвардська архітектура або архітектура фон Неймана. Вони пропонують різні методи обміну даними між процесором і пам'яттю. У гарвардській архітектурі шина даних і інструкції розділені, що забезпечує одночасну передачу.
Гарвардська архітектура мікрочіпів PIC розроблена з a Гарвардська архітектура, і пропонуються в різних сімействах пристроїв. Сімейства базового та середнього рівня використовують 8-бітну пам’ять даних, а сімейства високого класу використовують 16-бітну пам’ять даних.