Яка класифікація природоохоронних територій?

Категорії управління охоронюваними територіями МСОП: Категорія Іа – заповідник. Категорія Ib – Зона дикої природи. ІІ категорія – Національний парк. ІІІ категорія – пам’ятка або об’єкт природи.

Термін «охоронна територія» в цьому контексті відноситься до наступного визначення МСОП: «Охоронна територія — це чітко визначений географічний простір, визнаний, призначений і керований за допомогою правових або інших ефективних засобів для досягнення довгострокового збереження природи з пов’язаними екосистемні послуги та культурні цінності. …

Охоронні території категорії VI також можуть бути особливо доцільними для збереження природних екосистем, коли є небагато територій або зовсім немає територій, які не використовуються чи зайняті, і де ці види використання та зайняття є здебільшого традиційними та малонадійними практиками, які суттєво не вплинули на природний стан …

Ландшафти, що охороняються (категорія V охоронної території МСОП) є обжиті робочі пейзажі. У минулому існувала тенденція розглядати їх як скоріше європоцентричний підхід до природоохоронних територій, але все частіше ця категорія призначається в інших частинах світу, у тому числі в ряді країн, що розвиваються.

Міжнародний союз охорони природи (МСОП) визначає охоронювану територію як «чітко визначений географічний простір, визнаний, присвячений і керований за допомогою правових або інших ефективних засобів для досягнення довгострокового збереження природи з пов’язаними екосистемними послугами та культурними цінності». Наземний …

PAD-US є офіційним національним переліком сухопутних і морських територій США, які охороняються присвячений збереженню біологічного різноманіття та інших природних, рекреаційних і культурних цілей, керованих для цих цілей за допомогою правових або інших ефективних засобів.