Яка мета п’єси-курйозу?

Розповідь стосується таємниця смерті сусідського собаки, яку розслідує молодий Крістофер Бун, який страждає на аутизм, і його стосунки з батьками та шкільним наставником. П’єса переробила вихідний матеріал, змінивши його голос і представивши історію як п’єсу в п’єсі.

У липні 2009 року Хеддон написав у своєму блозі, що «Цикавий випадок — це не книга про хворобу Аспергера… якщо взагалі це роман про різницю, про те, як бути аутсайдером, про дивовижний і відвертий погляд на світ.

Правда, любов і безпека Якщо хтось говорить правду, він може йому довіряти, а якщо він бреше, він його боїться. Однак Крістофер також дізнається, що правда може завдати шкоди не менше, ніж брехня. Хоча він постійно усвідомлює свою фізичну безпеку, тримаючи при собі ніж на випадок, якщо хтось спробує на нього напасти, і забираючи…

Хоча читач визнає, що Крістофер має незвичайний погляд на світ, роман припускає, що у кожного, насправді, своя суб'єктивна точка зору. Даючи докладні пояснення думок Крістофера, роман дозволяє читачеві співчувати Крістоферу.

Сім’я є центром п’єси, і через стосунки Крістофера з матір’ю та батьком Стівенс досліджує ідею що робить батьків, а також що означає сім'я. Проблеми життя з іншими людьми також показані, коли Крістофер переїжджає з дому свого батька до будинку своєї матері.

У «Дивному випадку з собакою вночі» теми сім'я, чесність і довіра, а також боротьба з невідомістю досліджуються.