Яка речовина здатна дисоціювати йони в розчині?

Речовини, які розчиняються у воді з утворенням іонів, називають електролітами. Електроліти можуть бути ковалентними сполуками, які хімічно реагують з водою з утворенням іонів (наприклад, кислот і лугів), або вони можуть бути іонні сполуки які дисоціюють з утворенням складових катіонів та аніонів при розчиненні.

Сильний електроліт повністю дисоціює на його складові іони, не залишаючи вихідної розчиненої речовини. Однак слабкі електроліти лише частково дисоціюють на складові іони — деякі молекули вихідної хімічної речовини все ще будуть плавати в розчині. Зверніть увагу, що всі йонні сполуки є сильними електролітами.

Електроліт це речовина, яка дисоціює у воді на заряджені частинки, які називаються іонами.

Ось приклад. Почніть з Сполука хлориду натрію, що дисоціює у водному розчині. Після дисоціації він розпадається на позитивний іон натрію та негативний іон хлору. Дивлячись на цю реакцію дисоціації у формі формули, ви можете легко побачити, як сполука розділяється під час дисоціації.

У хімії та біохімії дисоціація – це загальний механізм, за допомогою якого молекули (або іонні сполуки, такі як солі та комплекси) дисоціюють або розпадаються на менші компоненти, такі як іони, радикали або атоми оборотним чином.

Дисоціація солей сольватацією в розчині, наприклад у воді, означає розділення аніонів і катіонів. Сіль можна виділити випарюванням розчинника. Електроліт відноситься до речовини, яка містить вільні іони і може бути використана як електропровідне середовище.