Яка різниця між нормальною формою ТА радіоактивним матеріалом особливої ​​форми?

Радіонукліди спеціальної форми (A1) зазвичай є інкапсульованими джерелами, які становлять небезпеку зовнішнього випромінювання, а не зараження, якщо упаковка розірвалась. Радіонукліди нормальної форми (A2) зазвичай не є надійно інкапсульованими і можуть призвести до значного забруднення, якщо упаковка розірветься.

Радіоактивний матеріал спеціальної форми радіоактивний матеріал, який задовольняє такі умови: (1) Це або єдиний твердий шматок, або міститься в герметичній капсулі, яку можна відкрити, лише зруйнувавши капсулу; (2) частина або капсула має принаймні один розмір не менше 5 мм (0,2 дюйма); і.

Радіоактивний матеріал природного походження (НОРМ). матеріал, знайдений у навколишньому середовищі, що містить радіоактивні елементи природного походження. NORM в основному містить уран і торій (елементи, які також виділяють радій і радон, коли починають розпадатися) і калій.

Радіоактивні відходи загалом класифікуються на 3 категорії: низькоактивні відходи (НАВ), такі як папір, ганчір’я, інструменти, одяг, які містять невелику кількість переважно короткочасної радіоактивності; середньоактивні відходи (СРВ), які містять більшу кількість радіоактивності та потребують певного захисту; та високоактивні відходи (ВАО), …

Атоми, що зустрічаються в природі, бувають стабільними або нестабільними. Атом є стабільним, якщо сили між частинками, що утворюють ядро, збалансовані. Атом нестабільний (радіоактивний), якщо ці сили неврівноважені; якщо ядро ​​має надлишок внутрішньої енергії.

Особлива форма Радіоактивний матеріал повинен бути або єдиним твердим шматком, або повинен міститися в герметичній капсулі, яку можна відкрити, лише зруйнувавши капсулу кваліфікувати як особливу форму. Крім того, жоден розмір не може бути меншим за 5 міліметрів або 0,197 дюйма.