Яка різниця між послідовним доступом і довільним доступом?

Хоча послідовний пошук є простим, він може стати менш ефективним із великими наборами даних. Навпаки, довільний доступ дозволяє використовувати більш складні алгоритми пошуку, забезпечуючи швидші результати для конкретних запитів.

Покращення: на твердотільних накопичувачах різниця в продуктивності між довільним і послідовним введенням/виведенням менш виражена, але послідовний ввід-вивід, як і раніше, забезпечує вищу пропускну здатність. Для робочих навантажень із інтенсивним послідовним записом налаштування таких параметрів, як wal_buffers, може допомогти підвищити продуктивність.

Послідовний доступ — це доступ до даних у певній лінійній послідовності (приклад: стрічки). Прямий доступ має адресу даних на основі фізичного розташування. За допомогою довільного доступу будь-яке місце може бути вибрано випадковим чином, а адресувані місця в пам’яті мають унікальний фізично підключений механізм адресації.

На основі індексу: до якого можна отримати доступ, передавши індекс. Тепер внутрішньо він виконує випадкову чи послідовну ітерацію, не має значення. Випадковий доступ: ви можете отримати доступ до позиції на ходу випадковим чином. Послідовний доступ: бажана позиція має бути доступна послідовно одна за одною, починаючи з іншої позиції.

Програма, яка використовує прямий доступ, може перейти безпосередньо до даних без необхідності послідовного просування по носії даних. Послідовний доступ зазвичай пов'язаний із носіями інформації на стрічкових накопичувачах, які потребують послідовного зчитування даних.

Послідовний доступ: прослуховування пісень на компакт-диску. Щоб прослухати певну пісню, програвач компакт-дисків повинен спочатку переглянути всі пісні, які передують йому. Довільний доступ: використання оперативної пам’яті комп’ютера. Комп’ютер може отримати прямий доступ до будь-якої адреси пам’яті в оперативній пам’яті, що дозволяє швидко та ефективно отримувати доступ до даних.