Яка різниця між псевдомембранозним і плівчастим кон'юнктивітом?
Мембранозний кон'юнктивіт включає вростання справжніх оболонок в епітеліальну поверхню кон'юнктиви, що призводить до значної кровотечі при відшаруванні оболонок. Оболонки псевдомембранозного кон’юнктивіту є більш поверхневими, не вростають у епітелій кон’юнктиви, і їх можна видалити з мінімальною кровотечею.
Утворення псевдомембран характерно для різноманітних захворювань, включаючи дифтерію та псевдомембранозний коліт. Справжні мембрани утворюються коагулятом ексудату над власною субстанцією слизової оболонки, і після видалення залишають позаду оголену поверхню, що кровоточить.
Розрізняють п’ять основних видів кон’юнктивіту: вірусний, бактеріальний, алергічний, токсичний і неспецифічний. Більшість випадків інфекційного кон’юнктивіту у дорослих і дітей є вірусними; проте, бактеріальний кон'юнктивіт частіше зустрічається у дітей, ніж у дорослих.
Утворюється псевдомембрана при згортанні на кон'юнктиві запального ексудату, багатого фібрином. Це спостерігається як тонка жовто-біла оболонка в склепах і кон’юнктиві ока, яку можна легко відшаровувати, залишаючи неушкодженим підлеглий епітелій з мінімальною кровотечею.
п. помилкова оболонка, що складається з шару ексудату на поверхні шкіри або слизової оболонки. При дифтерії в горлі утворюється псевдомембрана.
Плівчастий кон'юнктивіт включає вростання справжніх оболонок в епітеліальну поверхню кон’юнктиви, що призводить до значної кровотечі під час відшарування оболонок. Оболонки псевдомембранозного кон’юнктивіту є більш поверхневими, не вростають у епітелій кон’юнктиви, і їх можна видалити з мінімальною кровотечею.