Яка структура індоєвропейської родини?

Індоєвропейська сім'я поділяється на кілька гілок або підродин, з яких існує вісім груп з мовами, що живуть і сьогодні: албанська, вірменська, балто-слов'янська, кельтський

кельтський

ірландська, менська та шотландська гельська утворюють гойдельські мови, тоді як валлійська, корнська та бретонська є бритонськими. Усі ці мови є острівними кельтськими мовами, оскільки бретонська мова, єдина жива кельтська мова, якою розмовляють у континентальній Європі, походить від мови поселенців з Британії.

https://en.wikipedia.org › wiki › Кельтські_мови

, германська, еллінська, індо-іранський

іранський

Іранські мови поділяються на такі гілки: західноіранські мови, що поділяються на: південно-західні, серед яких домінуючими є перська (включаючи діалекти дарі і таджик) і лурі; Північно-Західний, серед яких домінуючими є курдські мови.

https://en.wikipedia.org › wiki › Іранські_мови

, і курсив; ще дев'ять підрозділів нині вимерли.

Індоєвропейські мови

  • анатолійський. Нині вимерлими анатолійськими мовами розмовляли протягом 1-го та 2-го тисячоліть до нашої ери на території сучасної азіатської Туреччини та північної Сирії. …
  • індоіран. Індоіранська мова включає дві основні підгілки: індоарійську (індійську) та іранську. …
  • грецька. …
  • германська. …
  • вірменський. …
  • тохарський. …
  • кельтський. …
  • балто-слов'янська.

У предметній галузі: Соціальні науки. Індоєвропейські мови відносяться до сім'я мов, що включає такі гілки, як кельтська, германська, італійська та індоіранська, якими розмовляють у Європі та частині Азії. Визначення, створене штучним інтелектом на основі: Encyclopedia of Language & Linguistics (Second Edition), 2006.

Ми майже повсюдно визнаємо, що первісні індоєвропейські народи (типовими ознаками культури Ямна) були 1) принаймні напівкочовими 2) скотарями з 3) сильним військовим аспектом, якому допомагали 4) кінь, 5) мідь і бронза технологія та 6) колесо, з суспільством, яке було одночасно 7) батьківським і 8) …

Хоча не може бути прямих доказів доісторичних мов (мов, які не були задокументовані), синтез лінгвістики, археології, антропології та генетики встановлює як існування протоіндоєвропейської мови, так і поширення її дочірніх діалектів через міграції великих популяцій її

Оскільки ці мови можна знайти по всій Європі та Азії, вчені остаточно зупинилися на терміні індоєвропейської для цієї культури та протоіндоєвропейської як позначення самої рідної мови.