Яка тригональна кристалічна система з ромбоедричним габітусом?

Доломіт

Доломіт

Доломіт (/ˈdɒl. əˌmaɪt, ˈdoʊ. lə-/) є безводний карбонатний мінерал, що складається з карбонату кальцію і магнію, в ідеалі CaMg(CO3)2. Термін також використовується для осадової карбонатної породи, що складається переважно з мінералу доломіту (див. Доломіт (скеля)).

https://en.wikipedia.org › wiki › Доломіт_(мінерал)

має тригональну кристалічну систему з ромбоедричним звичаєм.

Ромбоедрична решітка також відома як тригональна і не має кутів, що дорівнюють 90°, але всі сторони мають однакову довжину (a = b = c), тому потрібно лише один параметр решітки, і всі три кути рівні (α = β = γ).

Ромбоедричний кристал визначається як кристалічна структура з ромбоедричною формою і специфічним розташуванням атомів, наприклад Bi2Se3, який демонструє шарувату структуру з гексагональною решіткою всередині кожного шару.

кальцит має гарне розщеплення в трьох напрямках, паралельних його ромбоедричному габитусу, і тому кажуть, що має ромбоедричне розщеплення. Флюорит має кубічну форму, але має чотири напрямки розщеплення, які розрізають його кути, залишаючи октаедричне ядро. Тому флюорит має октаедричну спайність.

Ця система складається з 5 класів кристалів. Ромбоедричну систему становлять 10% мінеральних видів (19% з гексагональною системою), в т.ч. кварц, кальцит і доломіт, турмаліни, гематит, корунд

Тригональна кристалічна система визначається віссю потрійного обертання і може бути створена з кубічної кристалічної системи шляхом розтягування куба вздовж його діагоналі. Симетрія вимагає, щоб примітивні вектори мали форму a=b, α=β=π/2, γ=120∘.