Яке фізичне значення мав експеримент Майкельсона-Морлі?

Експеримент Майкельсона-Морлі зіграв вирішальну роль у розвитку сучасної фізики демонструючи принцип відносності

принцип відносності

У фізиці принцип відносності є вимога, щоб рівняння, що описують закони фізики, були однаковими у всіх системах відліку. У 300 році до нашої ери грецький філософ Аристотель вважав, що важкі предмети падають швидше, ніж ті, які не є важкими.

і сталість швидкості світла.

Пізніше Альберт Ейнштейн назвав нульовий результат експерименту Майкельсона-Морлі ключовим джерелом натхнення для своєї спеціальної теорії відносності, яка відкинула концепцію ефіру та припустила, що швидкість світла є постійною та незалежною від руху джерела світла. Це змінило уявлення про простір і час.

Інтерферометр Майкельсона (серед інших конфігурацій інтерферометрів) використовується в багатьох наукових експериментах і став добре відомим завдяки використанню Майкельсоном і Едвардом Морлі в знаменитому експерименті Майкельсона-Морлі (1887) у конфігурації, яка б виявив рух Землі через припущення

Спостерігаючи за тим, як світло поширюється в ефірі, можна визначити абсолютну систему відліку. Таким чином, був проведений експеримент Майкельсона Морлі щоб виявити ефір, який вважався носієм світлових хвиль.

Майкельсон і Морлі виявили, що результат був негативним немає істотної різниці між швидкістю світла в напрямку руху через передбачуваний ефір і швидкістю під прямим кутом.

Метою знаменитого експерименту Майкельсона і Морлі було виявити присутність ефіру, гіпотетичне середовище, через яке, як вважалося, поширюються світлові хвилі, шляхом вимірювання різниці у швидкості світла в різних напрямках.