Яке визначення енергетичної кризи?
Енергетична криза визначається як будь-який значний дефіцит енергопостачання країни чи регіону. Енергетичні кризи можуть бути спричинені дефіцитом ресурсів, перебоями в ланцюзі постачання, раптовим підвищенням попиту, а іноді й усіма трьома причинами.
Глобальна енергетична криза почалася після пандемії COVID-19 у 2021 році, і велика частина земної кулі зіткнулася дефіцит і зростання цін на ринках нафти, газу та електроенергії.
Види енергетичної кризи Енергетична криза з боку пропозиції – Недостатнє виробництво або доступність енергетичних ресурсів, таких як викопне паливо, відновлювана енергія або електроенергія. Енергетична криза з боку попиту – виникає, коли попит на енергію перевищує наявну пропозицію. Це створює навантаження на наявні ресурси.
Однією з найбільш прийнятних теорій є енергетична криза м'язових волокон[4]. Повторювана або тривала діяльність може спричинити перевантаження м’язових волокон, що призводить до м’язової гіпоксії та ішемії.. Крім того, внутрішньоклітинні кальцієві насоси не працюють через виснаження енергії.
Простіше кажучи, енергетична криза є результатом глобального дефіциту енергії. Цей дефіцит підняв ціни, сприяючи зростанню вартості життя, яке вже відчувається багатьма країнами. Але складні причини цього дефіциту енергії потребують подальшого розгадування.