Яке значення мають хітриди?
Деякі хітриди значні через хвороби, які вони викликають, особливо хітридіомікоз, шкірне захворювання земноводних, яке, як вважають, спричинило глобальне скорочення популяцій жаб і ропух, включаючи деякі вимирання. Хітриди також викликають захворювання рослин.
Однак, на відміну від інших справжніх грибів, хітриди виробляють рухомі зооспори які мають єдиний, задній, хлистовий джгутик.
Хітридні гриби є одними з найдавніших розбіжних грибних ліній, які зберіг ознаки опистоконта предка тварин і грибів (Малюнок 1). Наприклад, хітриди утворюють репродуктивні клітини, відомі як зооспори, які плавають за допомогою рухомої війки або повзають, як амеба.
Хітрідіомікоз є інфекційне захворювання, яке вражає амфібій у всьому світі. Його спричиняє хітридний гриб (Batrachochytrium dendrobatidis), грибок, здатний спричиняти спорадичну загибель в деяких популяціях земноводних і 100-відсоткову смертність в інших.
Тип Chytridiomycota сприяє кругообігу поживних речовин і потоку енергії між трофічними рівнями в наземних і водних екосистемах все ж залишається погано описаним або відсутнім у публікаціях, що обговорюють грибні спільноти в цих середовищах.
Можна стверджувати, що найважливішою екологічною функцією хітридів є розкладання. Це всюдисущі та космополітичні організми відповідає за розкладання вогнетривких матеріалів, таких як пилок, целюлоза, хітин і кератин.