Які аналізи здають на тромбофілію?
Аналіз ДНК необхідний для мутації гена протромбіну G20210A. Лабораторну діагностику антифосфоліпідних антитіл/вовчакового антикоагулянту слід проводити за допомогою комбінації тестів, у тому числі фосфоліпід-залежні аналізи згортання крові та твердофазні антитіла до кардіоліпіну.
Тестування, як правило, має бути спрямоване на пацієнтів із венозною тромбоемболією менше 40 років, спонтанний або пов’язаний зі слабкими факторами ризику навколишнього середовища, який також присутній принаймні в одного родича першого ступеня. Тестування слід використовувати лише там, де це вплине на клінічне лікування.
Наразі рекомендовані показання для тестування на тромбофілію включають ідіопатичну або рецидивну венозну тромбоемболію; перший епізод венозної тромбоемболії в «молодому» віці (наприклад, < 40 років); венозна тромбоемболія в сімейному анамнезі (зокрема, родич першого ступеня з тромбозом у молодому віці); венозний…
Профіль тромбофілії – це лабораторне дослідження, яке виконується для діагностики різних тромбофілічних станів. Це порушення згортання крові, при яких тромби закупорюють кровоносні судини. В результаті кров не може нормально текти як в артеріях, так і в венах.
Скринінг на тромбофілію включає:
- Антитромбін (раніше називався Антитромбін III)
- Протеїн С.
- Протеїн С.
- Вовчаковий антикоагулянт.
- Фактор V Лейден.
- Мутація гена протромбіну.
- антитіла до β-2-глікопротеїну-1.
- антитіла до кардіоліпіну.