Яких запобіжних заходів слід вживати під час санації стопи?
Часто міняйте позиції, щоб зменшити тиск на рану, і рівномірно розподіляйте вагу тіла за допомогою подушок, матраців, пінопластових клинів або інших засобів для послаблення тиску. Якщо ваша рана на нозі чи стопі, вам, можливо, доведеться використовуйте милиці, підтримуючий черевик або взуття, щоб утримати тиск на рану.
Догляд за раною після санації
- Не забувайте про регулярну зміну пов’язок.
- Намагайтеся, щоб пов’язки були якомога більш сухими.
- Мийте руки до і після того, як ви торкнетеся рани, щоб зберегти її чистою.
- Уникайте надмірного навантаження на рану.
- Підтримуйте здорову дієту з поживними речовинами, які потрібні вашому організму для одужання.
Чи існують ризики, пов’язані з обробкою діабетичної стопи?
- Пошкодження здорових тканин навколо рани.
- Ризик бактеріальної інфекції, особливо якщо належний догляд за ранами та гігієна не дотримуються.
- Алергічні реакції на анестезію, які викликають висипання, кропив’янку, нудоту, запаморочення, сплутаність свідомості та утруднення дихання.
Загалом відновлення займає 6-12 тижнів. Повне одужання залежить від тяжкості, розміру та розташування рани. Це також залежить від методу санації. Ваш лікар визначить, коли ви зможете повернутися до роботи.
Очищення рани запобігає інфікуванню Важливо підтримувати рану в чистоті. Механічна обробка рани підходить як для неінфікованих, так і для інфікованих ран, тоді як ензимна обробка не рекомендована для великі та сильно інфіковані рани. Аутолітична обробка також не підходить для інфікованих ран.
Очищення рани прискорить процес загоєння. Це може викликати певний дискомфорт. Загалом добре переноситься. Обов’язково повідомте лікаря, якщо ви відчуваєте біль або дискомфорт під час видалення мертвої тканини.