Який ефект від POMC?
Клітини POMC активують нейрони, що експресують MC4R, у паравентрикулярному ядрі гіпоталамуса (PVH) та в інших областях мозку, включаючи стовбур мозку, таким чином гальмування споживання їжі та збільшення витрат енергії.
Цей гормон допомагає підтримувати рівень цукру (глюкози) в крові, захищає організм від стресу та зупиняє (пригнічує) запалення. Три схожі пептиди, які називаються альфа-, бета- та гамма-меланоцитстимулюючими гормонами (α-, β- та γ-MSH), також вирізаються з білка POMC.
Похідний від POMC нейропептид бета-MSH відіграє вирішальну роль у гіпоталамічному контролі маси тіла людини. Варіант POMC передбачає участь бета-меланоцитстимулюючого гормону в контролі енергетичного балансу людини.
Вважається, що нейрони POMC пригнічують апетит, вивільняючи α-меланоцитстимулюючий гормон (α-MSH), який є агоністом аноректичних рецепторів меланокортину-4 (MC4Rs).
Нейрони POMC проектуються до паравентрикулярного ядра (PVN). збільшити активність нейронів MC4R, щоб зменшити споживання їжі і збільшити витрати енергії.
Проопіомеланокортин (POMC) — це пептид довжиною в 241 амінокислоту, посттрансляційний процесинг якого призводить до кількох біоактивних пептидних гормонів, що контролюють широкий спектр різних фізіологічних функцій, починаючи від стрес, годування та енергетичний баланс до пігментації та знеболення.