Який короткий виклад таксономії освітніх цілей Блума?
Результати навчання націлені на знання, навички або ставлення до змін. Таксономія Блума спеціально націлена на них, прагнучи збільшити знання (когнітивна сфера), розвинути навички (психомоторна сфера) або розвинути емоційні здібності чи рівновагу (афективна сфера).
Таксономія освітніх цілей Блума ієрархічне впорядкування навичок у різних областях, головне використання яких полягає в тому, щоб допомогти вчителям викладати, а учням навчатися ефективно та результативно. Значення таксономії Блума можна зрозуміти, дослідивши її три сфери навчання — когнітивну, емоційну та психомоторну.
На закінчення таксономія Блума цінна основа для розуміння та організації цілей навчання. Використовуючи структуру в класі, на робочому місці або в особистому навчальному середовищі, ви також можете гарантувати, що ви максимально використаєте свій досвід навчання та досягнете найкращих результатів.
Відома як таксономія Блума, ця структура застосовувалася поколіннями вчителів K-12 і викладачів коледжів у своєму навчанні. Структура, розроблена Блумом і його співробітниками, складалася з шести основних категорій: Знання, розуміння, застосування, аналіз, синтез та оцінка.
Три сфери навчання є когнітивні, афективні та психомоторні. У заходах професійного розвитку існує безліч методів залучення різних сфер навчання. Ефективні заходи професійного розвитку, такі як вебінари, мають відповідати принципам навчання дорослих, щоб залучити учнів.
Виховна мета вказує, чого учень навчиться і зможе досягти до кінця навчання. Він описує конкретну поведінку, яка приведе до бажаної мети. Він конкретний і вимірний.