Який приклад анархічного комунізму?

Прикладами анархістських комуністичних суспільств є анархічні території махновщини часів російської революції та Іспанська революція

Іспанська революція

Іспанська революція була робітничою соціальною революцією, яка почалася з початком Громадянської війни в Іспанії в 1936 році і протягом двох-трьох років призвела до широкого впровадження анархістських і, ширше, лібертаріанських соціалістичних організаційних принципів у різних частинах країни, перш за все…

https://en.wikipedia.org › wiki › Іспанська_революція_1936 року

, особливо революційної Каталонії.

Анархо-комуністи підтримують пряму демократію та мережу добровільних асоціацій, рад працівників, децентралізоване економічне планування та економіку подарунків, у якій кожен буде вільний задовольняти свої потреби. Серед відомих письменників-анархо-комуністів є Петро Кропоткін, Рікардо Флорес Магон і Нестор Махно.

Анархо-комунізм — це теорія анархізму, яка виступає за комуністичне суспільство зі спільною власністю на засоби виробництва, що утримується федеральною мережею добровільних асоціацій, з виробництвом і споживанням, заснованими на керівному принципі «Від кожного за його здібностями, кожному». відповідно до його потреб».

Хронологія

4 травня 1886 рокуСінний бунт.
6 вересня 1901 рокуПрезидента Вільяма Мак-Кінлі застрелив анархіст.
Листопад 1919 рокуПочинаються рейди Палмера.
21 грудня 1919 року249 політичних радикалів депортовано, включаючи лідера анархістів Емму Голдман.
16 вересня 1920 рокуВибух бомби на Уолл-стріт забрав життя 38 осіб.

Комунізм протистояв капіталізму, який спирається на демократію та виробництво капіталу для формування суспільства. Яскравими прикладами комунізму були Радянський Союз і Китай. Радянський Союз розпався в 1991 році, але Китай радикально переглянув свою економіку, включивши в неї капіталізм.

Анархо-капіталісти виступають за приватну власність на засоби виробництва та розподіл продукту праці, створеного працівниками в контексті найманої праці та вільного ринку – тобто через рішення, прийняті власниками власності та капіталу, незалежно від того, що потрібно чи не потрібно людині.