Який приклад стріли часу?

Усі незворотні процеси, які відображають стрілу часу — ми можемо перетворити яйця на омлет, але не омлет на яйця, парфуми розсіюються по кімнаті, але ніколи не збираються назад у флаконі, кубики льоду у воді тануть, але склянки з теплою водою не формуються спонтанно кубики льоду — мають спільну рису: ентропія збільшується…

Стріла часу, яку також називають стрілою часу, є концепція «одностороннього напрямку» або «асиметрії» часу. Він був розроблений у 1927 році британським астрофізиком Артуром Еддінгтоном і є невирішеним питанням загальної фізики.

Гокінг виділив три різні «стріли часу»: психологічну стрілу (яка лежить в основі наших спогадів про минуле та те, як ми уявляємо майбутнє), термодинамічну стрілу (напрямок, у якому зростає ентропія), і космологічну стрілку (напрямок, у якому розмір Всесвіту збільшується).

Коментуючи спостережувану асиметрію між минулим і майбутнім, один із представників зовнішнього табору сказав: «Стріла часу всі способи, якими минуле відрізняється від майбутнього.” Деякі з цих способів: збільшення ентропії в майбутньому, причини, які ніколи не спричиняли наслідків у минулому, Всесвіт продовжує …

Під цим досвідом ми маємо на увазі наше психологічне відчуття різниці між минулим і майбутнім; ми називаємо цей досвід «психологічною стрілою часу». Впливовий підхід (наприклад, Альберта та Ловера) стверджує, що другий закон дає початок психологічній часовій стрілці.

Існує приблизно 7 стріл часу: 1) ентропійний: руйнування макроскопічного порядку в закритій системі збільшує ентропію, 2) космологічний: Всесвіт розширюється, 3) біологічний: життя починається з народження і закінчується після смерті, 4) психологічний: ми пам’ятаємо минуле, а не майбутнє, 5) радіаційний; ЕМ випромінювання визначається …