Який висновок перетворення Галілея?
Швидкість відносна; прискорення абсолютне Прямим наслідком перетворення Галілея (скорочено GT) є те, що швидкість залежить від спостерігача (це не дивно), але для спостерігачів в інерціальних системах відліку спостережувані швидкості відрізняються постійним вектором швидкості.
Перетворення Галілея зберігає закони руху Ньютона. Це означає, що закони справедливі у всіх інерціальних системах відліку, рівномірно рухаються одна відносно одної. По суті, він пов'язує закони Ньютона в різних інерціальних системах.
Це перетворення робить закони Ньютона дійсними у всіх системах відліку, які пов’язані один з одним. Нижче наведені наслідки теорії відносності Галілея: Усі точки відліку рухаються з однаковою швидкістю одна відносно одної, тому основні закони фізики залишаються незмінними..
Це принципово застосовне в сферах спеціальної теорії відносності. Навпаки, галілеєві перетворення не може дати точні результати, коли об’єкти або системи рухаються зі швидкістю, близькою до швидкості світла. Згідно з цими перетвореннями, універсального часу не існує. Час змінюється відповідно до швидкості спостерігача.
Достатні для опису явищ зі швидкостями, набагато меншими за швидкість світла, перетворення Галілея формально виражають ідеї про те, що простір і час є абсолютними; що довжина, час і маса не залежать від відносного руху спостерігача; і що швидкість світла залежить від відносного руху…
Починаючи з сімнадцятого століття, багато хто вважав Галілея «героєм» сучасної науки. Він відомий своїми відкриттями: він був першим, хто повідомив про телескопічні спостереження гір на Місяці, супутників Юпітера, фаз Венери та кілець Сатурна.